REDNE MESEČNE OPERATIVNE VAJE V OKTOBRU

Po daljšem premoru brez operativnih vaj smo prvo soboto oktobra zopet nabirali novo znanje in izkušnje na področju prostovoljnega gasilstva. Ker je oktober mesec požarne varnosti, je bila vaja tokrat zastavljena širše, vodil pa jo je sam poveljnik našega društva Uroš Petrič. Le-ta je vajo zastavil meddruštveno, saj je v goste povabil dve društvi, s katerimi smo si sicer geografsko zelo blizu, a le redko sodelujemo, kadar gre za vprašanje operativnih vaj ali intervencij: PGD Žiri in PGD Brekovice. Skupaj smo izvedli vajo gašenja hleva oz. štale pri Troutu, kjer smo reševali in uspešno rešili vseh pet ponesrečencev. Analiza je bila tokrat skupna, kakor se za konec spodobi, pa smo goste povabili tudi na prigrizek in pijačo v naš gasilski dom. Več o tem v fotogaleriji.

Na pomoč!

Gore, 17. okt. 2019                                                                                 Dejan Hvala