OPERATIVNE VAJE V AVGUSTU

Redne mesečne vaje operativcev, ki so se po julijskem dopustu odvijale prvo soboto v mesecu avgustu, so bile tokrat razdeljene na tri sklope. Prvi sklop se je odvijal v garaži gasilskega doma v Rebru, kjer je 7 članov vadilo nameščanje izoliranega dihalnega aparata. Poudarek vaje je bil na pravilnem nameščanju, posledično pa tudi na hitrosti namestitve, ki je na intervencijah enako pomembna prvi spretnosti. Preostala dva sklopa sta se odvijala v športnem parku Stari zewnk oz. v njegovi bližini. Medtem ko je ena skupina vadila postavitev in gašenje z lestve, je druga dobila nalogo, da posreduje ob nesreči pri delu v gozdu. Tam se je z motorno žago poškodoval gozdar, njegov pomočnik pa je od šoka padel v nezavest, kar pomeni, da so imeli naši bolničarji in prvi posredovalci obilo dela. Pri izvedbi te vaje sta sodelovala tudi dva člana PGD Rovte (Mitja Hvala kot ponesrečeni gozdar in Jože Treven kot usmerjevalec pri postopku oživljanja nezavestne osebe). Izkušnje, ki sta nam jih posredovala, bodo več kot dobrodošla pri našem delu, tako da se jim za ves trud in pripravljenost na sodelovanje na tem mestu lepo zahvaljujemo.

Gore,8.avgust 2019                                                                                                Dejan Hvala Na pomoč!