REGIJSKO TEKMOVANJE V GASILSKOŠPORTNIH TEKMOVALNIH DISCIPLINAH

V soboto, 1. junija, je v Ajdovščini potekalo regijsko tekmovanje v Gasilsko-športnih tekmovalnih disciplinah. Naše društvo smo zastopali v treh kategorijah: pionirji, mladinci in člani A. Zjutraj smo se najprej zbrali pred gasilskim domom, potem pa smo se z avtobusom odpravili v Ajdovščino. Tekmovanje je potekalo na tamkajšnjem nogometnem stadionu v bližini letališča. Že v dopoldanskih urah je bilo zelo vroče. Mladinci so imeli na vaji z ovirami nekaj tehničnih težav zaradi pokvarjene vedrovke. Temu je sledil posvet sodnikov in krajši premor za mladince. Medtem ko smo čakali, smo si poiskali najbližjo senco, saj je bilo neznosno vroče. Marsikdo je bil zaradi višjih temperatur že malo razdražen in neučakan. Minute so se kmalu prevesile v uro in naša pozornost se je preusmerila na druge stvari. Opazili smo, da je po glavni cesti, ki vodi skozi mesto, potekal kolesarski maraton Junakov vinogradov na praznik češenj. Ko smo opravili vse vaje, smo se napotili v bližnjo gostilno na zasluženo kosilo, saj smo bili od vseh naporov in vročine že pošteno lačni. Sledila je razglasitev rezultatov, ki je našemu društvu prineslo naslednje uvrstitve: pionirji so zasedli 3. mesto in se tako uvrstili na državno tekmovanje (2020), mladinci  so osvojili 6. mesto, člani A pa 4. mesto. Za letos smo z GŠTD-jem zaključili, počitka pa ne bo, saj se bo kmalu potrebno ponovno dokazovati, to pot na občinski orientaciji.

Dole, 7. junij 2019

Na pomoč!                                                                              Elena Bačnar