GASILSKA VESELICA V LOVSKI KOČI OB FARNEM PRAZNIKU

Kljub dejstvu, da se je več naših članov v drugi polovici julija udeleževalo intervencij ob velikem naravnem požaru na Krasu, to ni zmotilo priprav na izvedbo gasilske veselice, ki jo naše društvo kot običajno organizira okoli praznika farne zavetnice sv. Marije Magdalene. Letos smo jo izpeljali 23. julija 2022 v večernih urah v prijetnem ambientu Lovske koče v Dolah. Nabralo se je lepo število obiskovalcev, ki so ob hrani in pijači uživali ob zvokih ansambla Jureta Zajca, zraven pa se merili v spretnosti zabijanja žebljev, kjer je prvo nagrado med ženskami letos osvojila Jana Kunc, med moškimi pa Marko Gantar. Plesalce ni zmotil niti kratkotrajen dež, ki je proti koncu veselice pozdravil najvztrajnejše obiskovalce – lahko bi rekli celo, da jih je osvežil.

Nedeljsko popolne je bilo namenjeno pospravljanju prizorišča veselice, ki se ga je ponovno udeležilo lepo število oseb, tako da je bila glavnina pospravljanja kmalu opravljena. Na splošno gledano je veselica uspela, za natančnejše finančno poročilo pa bo potrebno počakati Upravni odbor PGD Dole.

Gore, 27. julij 2022                                                                            Dejan Hvala

Na pomoč!